AKTUALNOŚCI, WIEDZA
Blog
Klient / 05.10.2018

Grupa Transportowa z technologią PWA

Grupa Transportowa Sp. z o.o. to firma z branży transportowo-logistycznej, która wybrała VISUAL’a do stworzenia wizerunku w Internecie. Wspólnie z Klientem tworzymy serwis internetowy, projektowany jako aplikacja – PWA (Progressive Web App). Będzie to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań zaimplementowanych w branży TSL w Polsce. 

Do zalet wdrożenia serwisu WWW jako PWA zaliczyć można:

  • serwis jest niezależny od jakości połączenia z Internetem (wybrane zasoby działają również w trybie offline),
  • interfejs użytkownika zapewnia doświadczenia podobne jak przy natywnej aplikacji mobilnej (płynność i dynamika działania),
  • jest zawsze aktualny (w odróżnieniu od aplikacji natywnych) dzięki szybkiemu procesowi aktualizacji,
  • obsługiwany przez HTTPS (wyższe bezpieczeństwo) dzięki zastosowaniu Service Workers i manifestom W3C jest identyfikowany przez środowisko technologiczne jako aplikacja,
  • może zwiększać zaangażowanie dzięki funkcjom PUSH,
  • umożliwia zainstalowanie na ekranie głównym urządzenia (bez konieczności pobierania ze sklepów typu Google Play, App Store),
  • działa jak standardowa strona WWW - możliwe udostępnienie serwisu z użyciem URL'a (zwykłego linku do adresu strony),
  • serwis funkcjonuje niezależnie od wybranej przez użytkownika przeglądarki WWW, jest responsywny (RWD) - dopasowuje się do rozdzielczości ekranu, na którym jest przeglądany.

Grupa Transportowa to marka obecna na rynku TSL ponad 20 lat, wyróżniana w takich rankingach i plebiscytach jak: Diamenty Forbsa, Gazele Biznesu.  Swoje usługi realizuje na trasach międzynarodowych oraz krajowych, zapewniając również obsługę spedycyjną i logistyczną. Obecnie posiada kilkanaście biur w Polsce, własną nowoczesną flotę pojazdów oraz współpracuje ze sprawdzonymi przewoźnikami, którzy realizują usługi pod marką Grupa Transportowa.

Jaka jest filozofia firmy? na to pytanie odpowiada (w wywiadzie opublikowanym na portalu firmazzasadami.pl) właściciel firmy i członek zarządu Pan Tomasz Macherowski (nota bene Mistrz Europy w BJJ - brazylijskie jiu-jitsu):

„Niczego się nie bój, każdą barierę można pokonać, najtrudniejsze bariery są w twojej własnej głowie — pokonaj je. Nie musisz być wojownikiem i przebijać mury. Wystarczy dobrze widzieć cel i omijać przeszkody”