O nas

"Sieć to dopiero komputer" - od tego się zaczęło
(1999)

Projektujemy oraz rozwijamy aplikacje internetowe, portale korporacyjne i firmowe, serwisy produktowe, e-commerce, konfiguratory, systemy e-learningowe, rozwiązania monitorujące i wizualizujące procesy biznesowe i technologiczne. Tworzymy projekty, które usprawniają i zmieniają sposób korzystania z usług cyfrowych również w przestrzeni miejskiej ( rozwiązania Smart City )

VISUAL to agencja interaktywna i Software House pod jednym dachem. Od ponad dwóch dekad skutecznie łączymy technologię z designem. W naszym portfolio znajdują się usługi oraz produkty technologiczne między innymi z takich kategorii jak: systemy zarządzania treścią (CMS), sklepy internetowe, aplikacja monitorująca i wizualizująca procesy biznesowe, system LMS (Learning Management System).

Odkrywamy idee i przekształcamy je w skuteczne usługi i produkty. Łączymy to co najskuteczniejsze w metodach: Design Thinking, User-Centered Design, Service Design, a także klasycznych analizach biznesowych (Business Analysis).

W procesie wytwórczym stosujemy najczęściej zwinne metodyki (Agille) Scrum oraz PRINCE 2. Skuteczność projektów sprawdzamy m.in. dzięki testom i badaniom użyteczności z udziałem użytkowników.


konkurs Dobry Wzór

Projekt aplikacji „SIP” (System Informacji Pasażerskiej; smart city) wykonany na zlecenie AMS S.A. (Grupa Agora S.A.) został doceniony przez jurorów w konkursie INNOVATION 2020 oraz Dobry Wzór (finalista w kategorii - usługa).

Nasi klienci

Makro
Odido
Agencja Mienia Wojskowego
Fundacja Ronalda McDonalda
Profim
Maro
Lewiatan
PKP Energetyka
Gaz System
Apator
AMS
Operator Systemu Magazynowania
GTC Danfoss KGHM Polska Miedź
DB Schenker Newag Group Oracle
Infor.pl Gazeta Prawna VOS Logistics
Johnson & Johnson Comarch Orlen
Tchibo Dr Irena Eris - Hotele SPA Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie

Nasz zespół

Interdyscyplinarny zespół Visual'a to między innymi: UI / UX designerzy, programiści (front-end, back-end), administratorzy serwerów, architekci i testerzy oprogramowania, project managerowie.

Nasza historia